Správná péče o pleť v zimě: užitečné tipy a triky

Naše kůže je naší nejdůležitější ochrannou bariérou proti všem negativním faktorům vnějšího prostředí.

Jakýkoliv negativní vliv teplotních rozdílů v létě a v zimě na kůži. Nejdůležitější věcí je dobrá a důkladná péče o pokožku v zimě.

Hlavním ukazatelem, který má špatný vliv na naši pokožku, je náhlá změna teploty.

V případě mrazu a mrazu mimo okno, v kanceláři nebo doma je teplý vzduch, naše kůže je dehydratovaná, nežádoucí lesk na kůži, suchost a těsnost.

Denní zimní péče o pleť je způsob, jak minimalizovat stres v podobě výrazné změny teploty.

Kompetentní zimní péče o pleť spočívá v komplexní péči: jedná se o jemné a šetrné čištění pleti, stejně jako použití ochranných prostředků v zimní péči o pleť.

Pro začátek je důležité správně určit typ pleti, protože v zimě se kůže chová úplně jinak než v létě.

Mastný typ pleti a normální pleť v zimě je velmi podobná pleti kombinované, ale suchý typ je ještě suchší.

Z tohoto důvodu je kompetentní péče o pleť v zimě tak důležitá, aby se zabránilo suchosti, dehydrataci a v důsledku toho nepříjemnému odlupování kůže.

Důležitá pravidla pro péči o pleť obličeje: výběr krémů na obličej v zimě

\ t

Dobrá péče o pleť v zimě je tou správnou volbou krémů na obličej, který nejlépe vyhovuje vašemu typu pleti.

Ale nejdůležitější věcí je vzít v úvahu skutečnost, že v zimě potřebuje kůže více potravy než vlhkost.

Proto, když hledáte krém na péči o pleť v zimě, kupte si přesně ty krémy, které přispívají k zadržování tekutiny v kůži.

Konec konců, mnozí čelili problému, že použití dobrého pleťového krému v zimě, pokožka stále zůstává dehydratovaná a suchá.

Nezapomeňte, že většina krémů pro péči o obličej v zimě obsahuje přísady, které absorbují vlhkost z prostředí, a v zimě je vzduch doma nebo v kanceláři suchý a naopak dochází k opačnému efektu - naše kůže se naopak zbavuje vlhkosti.

Aby kůže vypadala dobře v zimě, kupujte si obličejové krémy, které jsou nasycené mastnými kyselinami, užitečnými oleji a prvky. Jsou to například bambucké máslo a avokádo, vitamin E a další.

Krémy na péči o pleť obličeje je žádoucí, aby neobsahovaly složky, které činí naši pleť „línou“ - parafín a minerální olej.

Přesněji řečeno, naše kůže, když používá výrobky obsahující tyto složky, přestává vytvářet ochrannou bariéru sama o sobě, což v konečném důsledku ovlivňuje pokožku osoby v zimě.

Denní krém na péči o pleť v zimě, nasycený užitečnými látkami a prvky, by měl být používán ráno před opuštěním domu, aby se krém dobře vstřebal do pokožky obličeje.

V zimě si koupit krém na obličej s nízkou úrovní SPF. Je dobře známo, že je to důležitý faktor při ochraně naší kůže před takovým škodlivým slunečním zářením, ale v zimě nám chybí slunce, díky kterémuProdukuje se vitamín D.

K hydrataci obličeje během zimy můžete využít také termální vodu.

Správná péče o pleť v zimě: jak si vybrat obličej v zimě

Často se stává, že pro řádnou péči o pleť v zimě stačí najít dobrý krém na obličej. Někdy je však kůže stále zranitelná a trpí poklesem chladu a teploty, cítí těsnost a nepohodlí.

V tomto případě je nutné věnovat pozornost výběru gelu pro mytí obličeje a tonika, který používáte každý den, ráno a večer.

Měkké krémové čisticí prostředky na obličej jsou ideální pro péči o pleť i v zimě, i když máte problémovou nebo kombinovanou pleť.

V žádném případě by se mýdlo nemělo používat k čištění obličeje v zimě. Umyjte lépe studenou vodou, ne teplou.

Nejlepším způsobem čištění obličeje v zimě je velmi měkký gel na mytí, měkká pěna na mytí nebo mléko na mytí obličeje v zimě.

Tyto výrobky čistí pokožku velmi pečlivě a zanechávají příjemný pocit bez pocitu těsnosti kůže.

Také nezapomeňte, že řádná péče o pleť v zimě je také slupky a křoviny, které zbavují naši kůži mrtvých buněk.

Vyživující pleťové krémy tak v zimě lépe vyživují pokožku, nasycují pokožku blahodárnými oleji a vitamíny a zlepšují její stav.

Je však důležité mít na paměti, že produkty odlupování by měly být co nejlehčí a neměly by být „agresivní“.Je nutné je používat maximálně jednou týdně.

Po očištění obličeje nezapomeňte na použití tonik, což je důležitý krok v péči o kůži v zimě. Tonic by měl být používán po vyčištění před použitím pleťového krému.

Užitečná péče o pleť: zimní masky

Další důležitou fází péče o pleť v zimě je použití různých obličejových masek. Jedná se především o dobré obličejové masky, které pronikají hluboko do kůže a nasycují ji užitečnými prvky, které pokožka obličeje potřebuje v zimním období tolik.

Pro péči o obličej v zimě je dobré použít masky s aloe, banánovými maskami, které v zimě dobře vyživují dehydratovanou pleť.

Želatinové masky zklidňují pokožku dobře a omlazují, pro podrážděnou pokožku je lepší použít heřmánkové masky, které eliminují zánět.

Je třeba mít na paměti, že obličejové masky by se měly provádět v zimě častěji než v jiných obdobích roku, a to každé 2-3 dny.

Souhrnně řečeno, stojí za to připomenout, že řádná a kompetentní péče o pleť v zimě jsou tři základní kroky: šetrné čištění mlékem nebo měkkým gelem, použití tonika k nasycení pokožky prospěšnými látkami a konečně - výživa pokožky pomocí zimní krémy na obličej .

Používejte naše jednoduché tipy péče o pleť v zimě každý den a vaše pleť bude v dobrém stavu, vyzařuje zdraví a krásu.