Slavnostní stůl: jak krásně podávat stůl doma - ...

Správné a krásné prostírání je klíčem k úspěšné a zábavné oslavě, a především je to znamení dobrého tónu a pozornosti pro hosty. Kompetentní nastavení tabulky zahrnuje kombinaci určitých pravidel a tradic, které musí být dodrženy v případě přijímání hostů a pořádání akcí jiné povahy doma.

Stolní nastavení doma lze udělat jinak, vše záleží především na události, pro kterou se připravujete. Mohlo by to být narozeniny, nový rok, pracovní večeře nebo jiná důležitá událost pro vás.

Pokud stále musíte položit slavnostní stůl doma, nebojte se. Moderní stolničení doma je poměrně jednoduché a nevyžaduje dodržování přísných pravidel.

Kromě toho se s vámi budeme podělit o několik důležitých tipů a pravidel pro dobré nastavení stolu doma, aby vaše dovolená byla jistě úspěšná a nezapomenutelná pro mimořádně dobré chvíle.

Můžete se podívat na zajímavé možnosti pro servírování slavnostního stolu doma, prezentované v naší galerii: slavnostní prostírání a fotografické nápady pro prostírání stolu. Některé z našich jednoduchých tipů - a perfektní nastavení stolu doma je připraveno.

Slavnostní prostírání doma vždy začíná krásně vybranými příbory, talíři, brýlemi, ubrusy a končí dobře.přizpůsobené ubrousky pro sváteční stůl.

Ubrus musí být krásný, odpovídat události: možná barevný as jasnými akcenty, nebo naopak - omezený. Hlavní věcí je, že ubrus je harmonicky kombinován se všemi prvky dekoru. Je důležité, aby ubrus nebyl příliš krátký - není příliš krásný a ubrus by neměl být příliš dlouhý, aby hosté mohli pohodlně sedět u stolu.

Krásné prostírání: desky

Aby stůl byl doma úspěšný, je důležité vybrat si krásné talíře, které musí být stejné z jedné sady, jinak jsou různé desky špatnou formou.

Desky by měly být rozmístěny tak, aby mezi nimi byla zachována stejná vzdálenost. První z nich je položena na plochý talíř pro hlavní jídla, pak - hluboký talíř pro první chod, poslední je položen na malou desku pro občerstvení. Aby se zabránilo přeskakování desek, můžete použít ubrousky vložením ubrousku pod každou desku.

Hluboký talíř pro první chod může být také různého typu, v závislosti na samotném nádobí: pro vývary se podává mísa nebo malá deska s rukojetí nebo bez ní, klasická hluboká deska pro polévky.

Slavnostní prostírání doma: příbory

\ t

Příbory pro slavnostní stůl jsou umístěny na bocích desky. Vidlice jsou umístěny vlevo od desky a nůž vpravo, čepel nože by měla být otočena na stranudesky.

Je důležité si uvědomit, že nejvzdálenější deska je zařízení, která budou potřebná především - jedná se o nůž a vidličku, pak o zařízení pro ryby a nakonec - příbory pro hlavní chodníky.

Stolničení doma: sklenice a sklenice

Umístění talířů a příborů na slavnostní stůl, můžete přejít na brýle. Tabulka nastavení doma navrhuje důležité pravidlo - pro všechny nápoje nabízené hostům, jejich loď by měla být nabídnuta.

Každý nápoj přebírá své vlastní sklo: velká sklenice se podávají pro červené víno a brandy, menší sklenice na bílé víno a vysoké úzké sklenice na víno pro pití šampaňského. Sklenice se s výhodou podávají pro džusy a vodu. Ale pro silnější nápoje podávané sklenice.

Kromě toho je důležité mít na paměti, že brýle jsou umístěny vpravo od desky, od největšího skla po nejmenší. Nastavení tabulky doma bude úspěšné, pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel.

Sváteční stůl: ubrousky

\ t

Důležitým prvkem, na který bychom neměli zapomínat, je to, že prostírání doma bylo krásné, jsou ubrousky - papír nebo plátno. Plátěné ubrousky se používají tak, aby je hosté mohli položit na oblečení.

Existuje mnoho možností, jak krásně složené ubrousky tak, aby nebyly pomačkané. Ale přísná pravidla, jak skládat a umisťovat ubrouskynastavení tabulky bylo gramotnější, neexistuje.

Pro krásnější uspořádání ubrousků, můžete použít speciální prsteny, použít stuhu nebo jiný dekor, který bude zdobit dovolenou tabulce. Můžete také dát ubrousky do skleněné nebo krásně složené ubrousky a umístit je na horní desku. Můžete použít některý z navržených způsobů umístění ubrousků, které se vám nejvíce líbí.

Zvláštní pozornost by měla být věnována zdobení samotného stolu. Výzdobu můžete použít v podobě květin v krásných vázách, svíčkách s svícny nebo jiné dekorace pro stůl dle vlastního uvážení, které dokonale sladí a zdůrazní funkci dovolené.

Stolničení doma: fotografie, nápady na servírování slavnostního stolu doma

Podívejte se na neobvyklé a krásné možnosti pro pořádání slavnostního stolu doma, krásné prostírání doma - fotky ... ) )