Jak rychle a jednoduše odstranit mastnou skvrnu od oblečení: užitečné tipy

Známý pro většinu z nás, problém, jak rychle odstranit mastné skvrny z oblečení doma, aby nedošlo k poškození vašich oblíbených oblečení.

Po slavnostních hostinách často nacházíme na našich oblíbených věcech - džínách, tričku, šatech a někdy i na bundě nebo semišových botách takové nepříjemné skvrny. Není těžké odstranit těžké tukové skvrny, ale určitě byste si to měli vyzkoušet.

V současné době existují účinná a snadná doporučení, jak odstranit mastné skvrny z oblečení doma.

Schopnost snadno odstranit mastnou skvrnu od oděvu závisí především na stáří skvrny a na tkanině, na které se vytvořilo mastné skvrny.

Nejjednodušší způsob je odstranit mastné skvrny z džínoviny a úpletu, které se nejčastěji umývají obvyklými prostředky k pravidelnému mytí oděvů, a skvrna by se měla omýt.

Pro odstranění mastné skvrny ze semiše a svrchního oděvu - např. Kožichů a nubuku - je nutné použít suché čištění.

Pokud na oděvu najdete mastnou potravinu, musíte okamžitě jednat a pokusit se ji odstranit. Je mnohem obtížnější odstranit znečištěnou skvrnu od oděvů, takže neodkládejte čištění v „dlouhém“ boxu.

Užitečná doporučení, jak se zbavit mastných skvrn na oblečení jednoduše a co nejdříve, doporučujeme vám přečíst si níže.

Odstraňte mastnotu z oděvu pomocí odstraňovače skvrn

.

Pro začátek, můžete použít populární odstraňovače skvrn, které se mohou zbavit čerstvéhotukové skvrny na oděvu. Také dávejte pozor - nepoužívejte příliš koncentrovaný roztok výrobku, aby nedošlo k poškození látky.

Je důležité otestovat, jak se bude výrobek chovat na tomto typu tkaniny: na manžety oděvu rozdělte malý prostředek na odstraňování skvrn. Pokud se tkanina nezhoršila, můžete tento odstraňovač skvrn bezpečně použít k odstranění mastných skvrn.

Vezměte malý kousek bílé látky nebo látky a rozložte odstraňovač skvrn kolem okrajů skvrny, poté můžete začít čistit mastné skvrny z oblečení.

Je třeba mít na paměti, že je nutné pečlivě odstranit tukovou skvrnu z tkanin barevného typu, protože při čištění mohou ztratit barvu a být nevhodná pro nošení.

Jak můžete odstranit čerstvé mastné skvrny z oblečení?

Nejjednodušší je zbavit se čerstvých mastných skvrn na oblečení, pokud uplynulo jen několik hodin, co se objevilo na oblečení. K tomu stačí použít prací prostředek a jemně skvrnu skvrnit. Je důležité provést toto čištění před praním stroje.

Pokud skvrna není po tomto postupu vyčištěna, nepokládejte věc, aby se utírala - situace se ještě zhorší, protože po umytí bude mnohem obtížnější se zbavit mastných skvrn.

Nabízíme vám možnosti jednoduchých a jednoduchých tipů, než odstranit čerstvou mastnou skvrnu před praním - použijte k čištění oděvů před mastnými skvrnami.

Odmašťovač

Chcete-li se zbavit a odstranit čerstvé mastné skvrny na oblečenídoma, vezměte odmašťovač. K tomu, mokré skvrnu s vodou, a rozšířit odmašťovadlo na skvrnu, lehce třít mastnou skvrnu a nechat ji na chvíli.

Po tom všem, opláchněte čistou vodou - skvrna jistě bude vyčištěna. V opačném případě je třeba akce opakovat a teprve poté je možné věci umýt.

Kuchyňská sůl

Běžným a snadným způsobem, jak se zbavit skvrn na oděvu, je aplikovat běžnou sůl, jemně ji otřít a pak z ní odstranit sůl. Pokud nezmizí čerstvé mastné skvrny, opakujte postup se solí znovu.

Toto doporučení je způsob, jak odstranit mastné skvrny z oděvů s obyčejnou solí a účinné na pleteniny.

Mel

Vynikající rady, jak se zbavit skvrn na oděvu pomocí křídy, lnu, šifonu, hedvábí a bavlny. Stačí postříkat mastný prášek křídovým práškem a nechat ho nějaký čas, pak protřepat a mírně odstranit veškeré zbytky křídy a mastné skvrny, jak tomu nebylo. Po tom, věci mohou být prát, jako vždy.

Salat ze

Aby se zbavil mastných skvrn na oděvech vyrobených ze syntetických materiálů, nejlépe pomůže čpavek. K tomu je třeba vytvořit roztok amoniaku v množství jedné lžíce a asi půl sklenice vody.

Pomocí bavlněné podložky ošetřete skvrnu na oděvu připraveným roztokem s amoniakem. Poté žehlené místo vyžehlete papírem.

Zubní pasta

Podivné, jak se může zdát, ale zubní pasta pomáhá odstraňovat mastné skvrny na oděvu. K tomu si vezměte zubvložit a aplikovat na skvrnu, takže po dobu několika hodin, pak umýt oblečení.

Talek nebo dětský prášek

Nejjednodušší je odstranit mastnou skvrnu z vlněného oblečení s mastkem nebo škrobem. K tomuto účelu posypte výslednou mastnou skvrnu jedním z výše uvedených prostředků, připojte papír nebo papír.

Poté musíte papír vyžehlit žehličkou a připevnit něco těžkého, nechat jej asi půl dne - poté papír vyjmout.

Jak odstranit staré mastné skvrny po umytí

Je mnohem obtížnější vynést staré a hluboce zakořeněné tučné místo, a zde je třeba to zkusit. Nabízíme vám užitečná doporučení, jak odstranit staré tukové skvrny z oblečení.

Mýdlo na praní prádla

Domácí mýdlo, které je nám všem známo, je schopno odstranit mnoho nečistot, skvrny na oblečení nejsou výjimkou. Stačí si vzít mýdlo na prádlo, zapirovat dobré místo a nechat asi hodinu, pak opláchnout čistou vodou.

Poprvé není možné odstranit tvrdohlavé skvrny od mastnoty, takže je třeba provádět úkony až do vymazání.

Aceton

Odstraňte staré skvrny na oblečení pomocí odstraňovače acetonu, benzínu nebo laku na nehty. Za tímto účelem vezměte jednu bavlněnou podložku navlhčenou ve výše uvedených prostředcích a položte ji pod skvrnu a nasaďte ji na horní stranu další bavlněnou podložkou.

Skvrna by měla zmizet, po čemž by mělo být oblečení umyto. Tato metoda pomůže odstranit hluboce zakořeněné tučné místojakékoli oblečení. Je důležité si uvědomit, že je nutné aplikovat takový postup na barevné věci tmavých odstínů.

Glycerin

Glycerin vám pomůže odstranit staré tukové skvrny z tenkých tkání. K tomu, dát několik kapek na skvrnu a nechte asi hodinu, pak blot s vlhkým hadříkem.

Rovněž je možné připravit roztok amoniaku, glycerinu a vody ve stejném poměru. Připravený roztok naneste na mastnou skvrnu, na chvíli ji nechte a opláchněte.

Ocet

Dalším užitečným způsobem, jak odstranit staré mastné skvrny z oděvu, je použít roztok octa s vodou, připravený ve stejných částech. Namočte skvrnu na oblečení v tomto roztoku na několik hodin, pak opláchněte.

Škrob

Skvělý způsob, jak odstranit mastné skvrny z oblečení doma, je aplikovat horký škrob na skvrnu, nejprve vložení ubrousku pod skvrnu a nahoře. Musíte se navlhčit a počkat nějakou dobu, dokud škrob neabsorbuje tuk a pak se zbaví zbytků škrobu.

Odstraňte tučné skvrny z oblečení doma, můžete snadno a rychle dost, pokud víte několik užitečných tajemství. Naše doporučení a rady vám bez problémů pomohou zbavit se mastných skvrn na oblečení.