Cvičení Plank: foto, jak správně cvičit prkno, tipy a triky

Zachování zdravého životního stylu, zdravé a zdravé stravování a sportování je v dnešní době velmi důležité, vzhledem k času v práci a neustálému nedostatku času pro sebe a své vlastní zdraví.

V tomto ohledu nezapomeňte na ranní cvičení, běhání ráno nebo večer, cvičení v posilovně, cvičení doma a dokonce i malá cvičení. Jakákoli aktivita zlepší vaši pohodu, zvedne vaše duchy a povzbudí.

Cvičební prkno je nejvhodnější pro ty, kteří chtějí vypadat skvěle a zároveň tráví alespoň trochu času na sportu.

Cvičení na prkně je klasickým cvičením pro trénink celé skupiny svalů, totiž základních svalů.

Cvičení je považováno za nejvhodnější pro posilování břišních svalů, zad a těla jako celku. Je znám již dlouhou dobu, ale z nějakého důvodu bylo zapomenuto s příchodem různých simulátorů a zařízení pro sport.

Dnešní cvičení se stalo jedním z nejběžnějších a nejoblíbenějších cvičení mezi amatéry a profesionály.

Všichni jsme slyšeli hodně o prkně, ale ne každý ví, jak dělat prkno správně, a jaké je použití prkna cvičení pro snížení hmotnosti a tón celého těla.

Podívejme se na to, co je tajemstvím účinnosti cvičební desky a jak by mělo být cvičení prováděno správně pro maximální efektivitu?

Odpovědi na tyto a mnoho dalšíchPopulární otázky o cvičení prkno, foto cvičení najdete a učit se v našem článku.

Populární cvičení prkna: použití prkna pro celé tělo

Specifickým rysem cvičebního prkna je to, že se jedná o statické cvičení, nikoli o dynamické cvičení, to znamená, že svaly jsou neustále v napětí bez změny polohy.

Tento typ cvičení, jako je prkno, je nejlepším typem formativních cvičení, která důkladně posilují svaly jádra. To vám umožní být odolnější a fyzicky připravené.

Cvičení Plank je skvělé pro zpevnění svalů, které ovlivňují udržení tonusu zad, kyčlí a pánve.

Přesněji řečeno, jedná se o příčné, rovné a šikmé svaly břicha, zad, paží a nohou a glutes. Kromě toho, cvičení prkno přispívá k vytvoření vynikající držení těla.

Výhody cvičení prkna: školení většiny svalů ve vašem těle

Skupina svalů kůry ovlivňuje odolnost těla jako celku, možnost zvedání různých hmotností, ohýbání do stran, udržování hřbetu, vzhled notoricky známých kostek na břiše a konečně za krásný pas a pružný zadek, což je důležité.

Výhody cvičení prkna: snižuje bolesti zad

\ t

Pravidelným cvičením prkna, alespoň jednou týdně v několika přístupech, trénujete svaly, které jsou odpovědné především za stabilizaci páteře. Tím se významně sníží zátěž na hřbet a boky, což umožňuje snížit bolest zad.

Výhody popruhu: lepší držení těla

Cvičení prkna vám umožní dosáhnout vynikající polohy. Jednoduché cvičení prkno na krátkou dobu může změnit fyzický stav vašeho těla k lepšímu. Vzhledem k tomu, že svaly břicha a zad jsou vyškoleny, bude pro vás mnohem snazší udržet správné držení těla.

Také provádění cvičení na prkně vede k výraznému zlepšení rovnováhy, přispívá k rozvoji pružnosti vašeho těla a samozřejmě zlepšuje vaši náladu.

Jak správně provádět prkno: základní tipy

Účinnost a účinnost jakéhokoli fyzického cvičení závisí především na správnosti jeho výkonu. Proto je nejdůležitější věcí ve sportu kompetentní a správný přístup k jeho realizaci.

Existuje několik typů cvičení na prknech, které se liší různým zatížením určitých svalových skupin a jejich větším rozvojem.

K dispozici je tyč s rovnými rameny, klasická tyč na loktech, boční tyč s rovnými rameny nebo na lokty a boční tyč se dvěma podpěrnými body. Volba jednoho nebo jiného typu popruhu závisí na vaší fyzické kondici.

Pro začátečníky je lepší pokusit se provést klasickou tyč na loktech nebo tyč s rovnými rameny (zjednodušená verze).

A tak, jak správně provádět cvičení na prkně? Podívejme se na konkrétní doporučení a tipy.

Když provádíte cvičení na prkně, měli byste si udržet nohy spolu. Nohy musí být natažené a dovnitřrovnou pozici, nikdy se neohýbejte na kolenou. Taková situace zvýší zátěž na břišní svaly, což zvýší účinnost cvičební desky.

Při provádění cvičení by měla být napnuta také prkna svalů hýždí a bedra by měla být rovná a bez průhybů.

Břicho by mělo být při provádění cvičení namáháno a nataženo, ale nepřehánějte jej, aby neovlivňovalo dýchání během cvičení.

Stojí za to také věnovat pozornost loktům - měly by být rovnoběžné s rameny a dívat se přitom na popruh - dopředu, nesnižujte hlavu.

V této poloze, s ohledem na body podpory - lokty, ohnuté pod úhlem 90 ° a prsty na nohou, je nutné stát po dobu 30-60 sekund, vykonávat cvičení ve 3-5-stupňové desce.

Počínaje kratším časem je nutné postupně zvyšovat dobu cvičení. Je důležité zaměřit se na pocity při cvičení na prkně a sledovat správné dýchání.

Správným vykonáváním prkna budete denně posilovat a zlepšovat své vlastní tělo. Nejdůležitější věcí je, abyste se postavili do baru správně a co nejdéle, pak vás vynikající výsledek neudrží.